Hıdır Ağa Camii

Dini Mekanlar Edirne

Hıdır Ağa Camii, Edirne'de Osmanlı Döneminde Hıdır Ağa tarafından yaptırılan bir camii. Kitabesi bulunmayan caminin yapım tarihi tam bilinmemektedir. Yapım tarihi kaynaklara göre 15. yüzyıl veya 16. y...

Hıdır Ağa Camii - Edirne
Fotoğraf: İmmortalance · CC BY-SA 4.0

Hıdır Ağa Camii Hakkında

Hıdır Ağa Camii, Edirne'de Osmanlı Döneminde Hıdır Ağa tarafından yaptırılan bir camii.

Kitabesi bulunmayan caminin yapım tarihi tam bilinmemektedir. Yapım tarihi kaynaklara göre 15. yüzyıl veya 16. yüzyıl olarak belirtilmektedir. Tek kubbeli bir yapı olan cami birisi Osmanlı-Rus Savaşı'ndan sonra birisi de 1993'te olmak üzere 2 kez onarım görmüştür.

Wikimedia Commons'ta Hıdır Ağa Camii ile ilgili çoklu ortam belgeleri bulunur

OpenStreetMap'te Hıdır Ağa Camii ile ilgili coğrafi veriler

Bu bölümdeki tanıtım metni Vikipedi maddesinden alınmış ve CC BY-SA 4.0 lisansı ile yayımlanmıştır. Hıdır Ağa Camii

Konum ve Ulaşım

Hıdır Ağa Camii, Edirne il sınırları içinde bulunur. Koordinatları 41.67721, 26.56077. Haritadan yol tarifi alarak özel araç veya tur aracıyla ulaşabilirsiniz. Bölgeyi profesyonel bir rehberle gezmek isterseniz Edirne rehberlerinden tur talebi oluşturabilirsiniz.

Yol tarifi al

Hıdır Ağa Camii Yakınındaki Gezilecek Yerler

Edirne Dini Mekanlar Listesi

Hasan Sezai Camii - Edirne Dini Mekanlar
Selimiye Camii - Edirne Dini Mekanlar

Selimiye Camii

Merkez Osmanlı · 1569–1575 · Mimar Sinan
Eski Camii (Edirne) - Edirne Dini Mekanlar

Eski Camii

Merkez Osmanlı · 1403–1414

Sıkça Sorulan Sorular

Hıdır Ağa Camii, Edirne içinde yer alır. Koordinatları 41.67721, 26.56077.

Ortalama 1-2 saatlik bir ziyaret yeterlidir; aynı bölgedeki diğer duraklarla birlikte yarım günlük bir rota oluşturulabilir.

Edirne için lisanslı profesyonel turist rehberlerinden tur talebi oluşturabilir, Hıdır Ağa Camii ve çevresini rehberli olarak gezebilirsiniz.

Kısa Bilgi

Rehberli Tur Talebi

Edirne bölgesindeki lisanslı profesyonel rehberlerle Hıdır Ağa Camii ve çevresini gezin.

Edirne Rehberlerini Gör